Česky Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Rady a tipy > Jak snížit energetickou náročnost budov?

Jak snížit energetickou náročnost budov?V současné době se stává nezbytným úkolem snižování energetické náročnosti budov, což představuje klíčový krok v boji proti změně klimatu a současně umožňuje snižovat náklady na vytápění. Jedním z hlavních prostředků k dosažení těchto cílů je správně provedená izolace.

 

Je dobře známo, že nedostatečná izolace vede k nadměrné spotřebě energie, což se projevuje vysokými náklady na vytápění. Proto je důležité pečlivě zvolit vhodnou izolaci pro různé části domu a uvažovat o optimální tloušťce. Například při zateplování podlahy půdy je minimálně doporučeno použít izolaci o tloušťce 30 cm, avšak z ekonomického hlediska je vhodnější zvolit tloušťku kolem 40 cm.

 

Ještě důležitější než samotná tloušťka je výběr správného typu izolace pro konkrétní části domu. Ideální volbou jsou za nás produkty Knauf Insulation nebo Isover. Pro střechy je třeba zohlednit tvar střechy a podle toho zvolit typ a tloušťku izolace.

 

Závěrem lze konstatovat, že investice do kvalitní izolace s dostatečnou tloušťkou se dlouhodobě vyplácí, neboť přináší úspory za vytápění a zlepšuje kvalitu vnitřního prostředí. Správná volba izolace je proto klíčovým krokem k dosažení energetické efektivity a udržitelnosti budov.

 

Pokud máte možnost dát u podlahy větší tloušťku, je ekonomičtějším řešením dát levnější vatu. Když jste limitováni tloušťkou, budete si muset připlatit, za lepší a dražší variantu.

 

Reference jednoho z našich zákazníků: po zateplení stropu se na chodbě rodinného domu zvedla teplota chodby o 5 °C.

 

Vaše individuální potřeby s Vámi rádi probereme na naší pobočce.