Česky Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Rady a tipy > Odhalte tajemství perfektně rovné podlahy!

Odhalte tajemství perfektně rovné podlahy!Pro každého podlaháře je důležitá rovinatost podkladu. Toto pravidlo platí zejména při pokládce finální vrstvy, jako je vinylová podlaha nebo velkoformátová dlažba. Čím větší formát, tím je potřeba kvalitnější rovina. K dosažení tohoto cíle se používají samonivelační stěrky.

 

Výběr stěrky

Samonivelační stěrky jsou cementové, sádrové a disperzní. Cementové stěrky, jako Baumit Nivello 10, jsou vhodné do vlhkých prostor a pro nové podklady. Sádrové stěrky jako Baumit Nivello Quattro se hodí pro rekonstrukce a podlahové vytápění v anhydritových podkladech, ale nejsou vhodné do vlhkých prostor bez speciální hydroizolace.

 

Příprava a aplikace

Podklad musí být pevný, soudržný a bez prasklin. Praskliny je nutné opravit. Penetrace, například Podlahová penetrace Cemix, uzavírá póry a zpevňuje povrch. Stěrka se aplikuje od nejvzdálenějšího místa, s použitím hladítka a provzdušňovacího válečku. U cementových stěrek lze finální vrstvu pokládat po dvou dnech, u sádrových je doba delší.

 

Samonivelační stěrky zajišťují rovný podklad pro finální podlahovou vrstvu a jejich správná volba a aplikace jsou klíčem k trvanlivé a kvalitní podlaze.

 

Chcete poradit? Jsme tu pro Vás a na naší pobočce s Vámi rádi probereme detaily.